Opublikowano Dodaj komentarz

Miód na serce

miód na serce

Miód na serce stosowany jest już od wieków. Obniża ciśnienie, wspomaga leczenie niewydolności serca, pomaga w walce z miażdżycą, a to tylko niektóre korzyści jakie odniesie nasze serce jeśli będziemy regularnie stosować miód naturalny. Dziś postaramy się udzielić Wam wskazówek jaki miód na serce będzie dla Was najlepszy i jakie są naturalne sposoby na wzmocnienie serca.

Jaki miód na serce jest dobry?

Zastanawiacie się jaki miód na serce jest dobry? Każda odmiana miodu naturalnego ma dobroczynny wpływ na serce. Tak naprawdę wszystko zależy od tego co dolega Waszemu sercu. Najczęściej stosowanym miodem przy problemach z sercem jest miód wielokwiatowy, który dzięki temu, że ma bardzo rozbudowany skład, to zawiera w sobie najwięcej składników wspomagających pracę naszego serca. Popularny w Polsce miód rzepakowy zawiera acetyloholine, która ma wpływ na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a to powoduje obniżenie ciśnienie tętniczego krwi. Dodatkowo miód rzepakowy zawiera również potas i magnez, które kontrolują pracę mięśnia sercowego. W przypadku problemów z wysokim cholesterolem i miażdżycą zalecane jest przyjmowanie miodu gryczanego. W składzie miodu gryczanego znajduje się rutyna, która ma wpływ na prawidłową krzepliwość krwi. Dzięki temu miód ten może być wykorzystywany w profilaktyce udarów i ataków serca. Szczególnie polecany jest osobom, u których w rodzinie występują choroby serca. Miód spadziowy podobnie jak rzepakowy zawiera w swoim składzie potas i wapń, dzięki czemu wpływa na obniżenie ciśnienia krwi i regulację pracy serca. Natomiast w miodzie lipowym zawarte są olejki eteryczne, które wpływają na rozkurczanie naczyń krwionośnych i kojąco wpływają na nasze nerwy. Miód akacjowy działa uspokajająco, poprawia jakość snu, dzięki czemu wspiera prawidłową pracę serca.

Miody dobre na serce to:

Naturalne sposoby na wzmocnienie serca

Bardzo często w wiadomościach, które nam przesyłacie pojawia się pytanie jakie są naturalne sposoby na wzmocnienie serca? Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie miodu w naszej diecie. Najprostszym sposobem jest jedzenie łyżki miodu dziennie prosto ze słoika, co na pewno wpłynie korzystnie na naszą odporność. Metodą przez nas rekomendowaną na codzienne przyjmowanie miodu jest wypijanie go w specjalnie przygotowanym napoju z dodatkiem cytryny i wody. Napój taki nie tylko wpłynie korzystnie na nawodnienie naszego organizmu, ale również wzmocni pracę naszego serca.

miód spadziowy

Warto również wspomnieć, że miód na serce można przyjmować pod zdecydowanie bardziej złożoną postacią. Jedną z nich jest mikstura przygotowana z miodu naturalnego Vitesoro, orzechów włoskich, cytryn, czosnku i pszenicy. Mikstura przygotowana z tych składników oczyszcza żyły, wzmacnia serce, zapobiega niewydolności serca, oraz wzmacnia system immunologiczny.

Bardzo dużą popularnością cieszy się również sok przygotowany z naturalnych produktów. W jego skład wchodzą miód naturalny Vitesoro najlepiej wielokwiatowy, świeżo wyciśnięty sok z marchwi, sok z buraków, korzeń chrzanu, oraz sok z cytryny. Przygotowany z tych składników napój wspiera ogólną kondycję serca i pomaga usunąć toksyny z organizmu. Dodatkowo warto stosować miód naturalny w codziennej diecie. Sprawdzi się on świetnie jako dodatek do sałatek, shaków, czy koktajli.

Pamiętajmy, że miód naturalny może być jedynie dodatkiem, a po diagnozę i odpowiednią terapię musimy zgłosić się do lekarza specjalisty. Tylko regularne stosowanie miodu zapewni nam zadowalające efekty.

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości polskie miody naturalne pochodzące z pasiek zlokalizowanych na wschodzie kraju m.in na Lubelszczyźnie słynącej z pięknych łąk i czystego powietrza.

ZAMÓW MIÓD NATURALNY

Vitesoro

Kilka słów o autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości miody naturalne, które świetnie nadają się do wielu zastosowań. Nasze miody pochodzą z polskich pasiek zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, która słynie z czystości powietrza. Dzięki temu - miód Vitesoro ma niesamowity smak.