Opublikowano Dodaj komentarz

Łyżeczka miodu kcal – ile jest kalorii w łyżeczce miodu?

miód naturalny - miód płynny

– Łyżeczka miodu ile kcal — czyli popularne kalorie. Zastanawiasz się ile jest kalorii na łyżeczce miodu. Kto na nie patrzy, mając do czynienia z tak drogocennym darem natury, jakim jest miód. Przejmujemy się kaloriami, podczas gdy miód nie powoduje tycia. Dlaczego? Bo miód to źródło cukrów prostych, które trafiają wprost do krwi, odżywiając cały organizm.

Co prawda jest produktem wysokokalorycznym, jednak nie są to puste kalorie, tak jak to jest w przypadku cukru. Zanim odpowiemy na pytanie, łyżeczka miodu kcal — ile kcal zawiera miód, wyjaśnijmy co zawiera ten jakże bogaty w witaminy produkt.

​Co zawiera w sobie miód?

To, co zawiera w sobie miód, można nazwać prawdziwą skarbnicą witamin i składników odżywczych. Miód zawiera węglowodany w postaci cukrów prostych, witaminy z grupy B, witaminy A, C, K oraz aż 30 składników mineralnych. Są wśród nich żelazo, magnez, czy kobalt. Miód zawiera również substancje bakteriobójcze, dlatego tak świetnie sprawdza się podczas infekcji. Czy tak ważne jest zatem, ile łyżeczka miodu kcal posiada?

Łyżeczka miodu kcal - Naturalny miód to idealne wsparcie dla sportowców
fot. pixabay.com CC0 | StevePB Łyżeczka miodu posiada relatywnie małą ilość kcal.

 

Czy od jedzenia miodu się tyje? Czy można przytyć od łyżeczki miodu?

Biorąc na jedną łyżeczkę miód, a na drugą cukier błędnie można stwierdzić, że miód jest bardziej kaloryczny z uwagi na większy ciężar. To błąd, ponieważ 5 g cukru to aż 20,3 kcal, zaś 12 g miodu to tylko 39 kcal. Czy należy aż tak zwracać uwagę na kaloryczność miodu? Weźmy pod uwagę, że przez wyrazisty i mocno słodki smak miodu, już łyżeczka wystarczy, by posłodzić potrawę lub napój. Spożywany regularnie, w małych ilościach nie spowoduje tycia. Cukry proste są zdecydowanie lepiej przyswajalne przez organizm niż te znajdujące się w cukrze.

Łyżeczka miodu kcal — szacunkowa ilość kalorii

Ile łyżeczka miodu kcal posiada w swojej objętości? Otóż, 12 gramowa łyżeczka to koło 40 kcal. Wystarczy już 4 minuty jazdy na rowerze, by spalić taką ilość. Jeśli lubimy miód najwyraźniej nie ma się czym przejmować jeśli pozostajemy aktywni fizycznie.

Kup miody naturalne w sklepie internetowym Vitesoro.

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości polskie miody naturalne pochodzące z pasiek zlokalizowanych na wschodzie kraju m.in na Lubelszczyźnie słynącej z pięknych łąk i czystego powietrza.

ZAMÓW MIÓD NATURALNY

zobacz również:

 

Vitesoro

Kilka słów o autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości miody naturalne, które świetnie nadają się do wielu zastosowań. Nasze miody pochodzą z polskich pasiek zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, która słynie z czystości powietrza. Dzięki temu - miód Vitesoro ma niesamowity smak.