Opublikowano Dodaj komentarz

Miód rzepakowy wartości odżywcze

Miód rzepakowy posiada unikatowe wartości odżywcze, które w połączeniu z dobrze znanym wszystkim żółtym kwiatem rzepaku kwitnącego wiosną sprawiają, że miód ten jest jednym z najpopularniejszych w Polsce.

Miód rzepakowy pozyskiwany jest z rzepaku, którego okres kwitnienia przypada na kwiecień i maj. Rzepak ze względu na swoją uniwersalność cieszy się dużą popularnością. Roślina ta wykorzystywana jest między innymi do wytwarzania oleju i miodu. Produkowany przez pszczoły miód rzepakowy składa się z fruktozy i glukozy, które stanowią 80% jego objętości. Pozostałe 20% to woda, białko, olejki eteryczne, enzymy, witaminy (K, C oraz witamin z grupy B), a także składniki mineralne (potas, bor, kobalt, żelazo, wapń, sód, mangan, fosfor, miedź).

miód rzepakowy wartości odrzywcze
fot. pixabay.com CC0 I Myriams-Fotos – miód rzepakowy posiada bardzo dobre wartości odżywcze

 

Miód rzepakowy wartości odżywcze:

  • olejki eteryczne,
  • związki goryczkowe,
  • garbniki,
  • flawonoidy, np. kwercetyna czy apigenina,
  • cholina,
  • saponiny,
  • witaminy.

Miód rzepakowy konsystencją i kolorem przypomina smalec, dlatego często w jego przypadku możemy trafić na określenie „miód biały jak smalec”. Wiosenny miód nie jest tylko zdrowszym i słodszym od cukru sposobem na posłodzenie kawy, czy herbaty. Ze względu na właściwości odżywcze, które posiada miód rzepakowy jest świetnym sposobem na ustabilizowanie metabolizm, pracy układu nerwowego, a także wzrost i rozwój tkanki kostnej.

Dodatkowo dzięki wysokiej zawartości glukozy miód rzepakowy może w szybkim tempie postawić na nogi organizm osłabiony chorobą, czy bardzo dużym wysiłkiem fizycznym.

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości polskie miody naturalne pochodzące z pasiek zlokalizowanych na wschodzie kraju m.in na Lubelszczyźnie słynącej z pięknych łąk i czystego powietrza.

ZAMÓW MIÓD NATURALNY

zobacz również:

Vitesoro

Kilka słów o autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości miody naturalne, które świetnie nadają się do wielu zastosowań. Nasze miody pochodzą z polskich pasiek zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, która słynie z czystości powietrza. Dzięki temu - miód Vitesoro ma niesamowity smak.