Opublikowano Dodaj komentarz

Czy miód pomaga w szybkiej regeneracji organizmu?

Miód jest świetnym remedium, które wspiera szybszą regenerację organizmu i pomaga mu wrócić do pełnej sprawności. Niezależnie od tego, czy nasze osłabienie wywołała ciężka choroba, ogromny wysiłek, czy zabawa z przyjaciółmi do białego rana, to kilka łyżeczek miodu postawi nas na nogi.

Czy miód naturalny pomaga w szybkiej regeneracji organizmu człowieka?
Miód naturalny to świetny sposób na regenerację organizmu fot. pixabay.com CC0 I Myriams-Fotos

Miód po treningu

Po intensywnym treningu na siłowni, czy bieganiu często dopada mnie wielkie zmęczenie i senność. Wszystko dlatego, że podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych mój organizm wykorzystał nagromadzoną wcześniej energię. Dobrym sposobem na jej uzupełnienie jest miód naturalny, w którego skład wchodzi glukoza. Będąca naszym podstawowym źródłem energii glukoza podana w miodzie w szybkim tempie dostaje się do naszego krwiobiegu, a to pozwala na szybką regenerację naszego organizmu. Dlatego zamiast stosowania odżywek, czy batonów energetycznych prostszym i zdrowszym rozwiązaniem będzie zjedzenie 3 łyżek miodu naturalnego zawierających około 300 kcal i 80 gramów węglowodanów.

Miód naturalny to świetny suplement pomagający w:

– regeneracji po treningu
– szybszym powrocie do zdrowia
– zatruciu alkoholem

Miód pomoże wrócić do pełnej sprawności

Dzięki enzymom pochodzącym z gruczołów ślinowych pszczół miód ma działanie bakteriobójcze i antybiotyczne, co umożliwia mu pomoc w walce z chorobami serca, dróg oddechowych, czy problemami żołądkowymi.  W miodzie znajduje się też dużo mikroelementów, takich jak potas, fosfor, chlor, żelazo, wapń, magnez i witamin A, B1, B2, B6, B12, C, które wspierają organizm w szybszym powrocie do zdrowia i pełnej sprawności.

Miód na zatrucie alkoholem

Wieczorne wyjście z przyjaciółmi może skończyć się zatruciem alkoholowym, z którym będziemy musieli sobie poradzić następnego dnia rano. Co zrobić, aby szybko wrócić do pełnej sprawności? Z pomocą po raz kolejny przychodzi nam miód, a konkretniej zawarta w nim fruktoza, która wspomaga metabolizm i oczyszczenie zatrutego alkoholem organizmu. Jeżeli nasze spotkanie z przyjaciółmi jest wcześniej zaplanowane, dobrze będzie jeśli przed wyjściem z domu przygotujemy napój, który pomoże nam uporać się z zatruciem alkoholowym rano. Wystarczy 0,5 litra wody, wyciśnięty sok z cytryny, szczypta soli i 3 łyżki miodu. Tak przygotowany napój pomoże uzupełnić elektrolity po hucznej zabawie do białego rana i postawi nas na nogi.

Jakie macie doświadczenia z miodem? Czy Was również stawia na nogi w trudnych sytuacjach?

Vitesoro

Kilka słów o autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości miody naturalne, które świetnie nadają się do wielu zastosowań. Nasze miody pochodzą z polskich pasiek zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, która słynie z czystości powietrza. Dzięki temu - miód Vitesoro ma niesamowity smak.