Opublikowano Dodaj komentarz

Miód to naturalna odżywka dla Twojego mózgu

Prowadząc aktywny styl życia często wspieramy nasz organizm suplementami i odżywkami, które mają nam pomóc zadbać o nasz wygląd i zdrowie. Szukamy wsparcia w tabletkach, a tymczasem Matka Natura sama podsuwa nam świetny i naturalny pokarm, którym jest miód.

Pszczoły produkują miód, który jest idealnym pokarmem dla Twojego mózgu
fot. pixabay.com CC0 | PollyDot Produkowany przez pszczoły miód to idealny pokarm dla mózgu człowieka

Miód – naturalne paliwo dla mózgu

 W marcu po raz kolejny obchodziliśmy „Światowy Tydzień Mózgu”. To wydarzenie zainspirowało mnie do napisania o naszym „komputerze pokładowym”, który steruje całym organizmem. Mózg, podobnie jak nasze mięśnie, potrzebuje paliwa, dzięki któremu będzie mógł prawidłowo funkcjonować. W tej roli świetnie sprawdza się naturalny miód.

Przyjmuje się, że mózg dorosłego człowieka stanowi około 2% masy jego ciała, a do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje ogromnych pokładów energii. Według dostępnych badań mózg pochłania około 25% energii zużywanej przez nasz organizm każdego dnia. Sposobem na zagwarantowanie mu odpowiedniej mocy jest właśnie miód, w którego skład wchodzi m.in. glukoza i wapń, czyli substancje pozytywnie wpływające na kondycję mózgu.

Miód wspomaga układ nerwowy

Intensywna praca, stres i brak regularnego snu, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, bardzo poważnych. A przecież pomoc jest tak blisko, dosłownie przelatuje za oknem. Tak, tak chodzi o pszczoły, a żeby być bardziej precyzyjnym chodzi o miód. Jego regularne przyjmowanie dobrze wpływa na układ nerwowy, a wszystko dzięki zawartym w nim mikroelementom, które pomagają radzić sobie ze stresem, bezsennością.

Miód stymuluje ośrodkowy układ nerwowy i wspiera jego regenerację. Przyjmowany przez dłuższy okres poprawia samopoczucie, zwiększa wydajność w pracy, a co ważne poprawia również zasypianie i fazę głębokiego snu.

Chcesz odpowiednio odżywić swój mózg? Wystarczy jedna łyżeczka miodu dziennie. Zobaczcie jak podziała na Was regularne spożywanie miodu i podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Vitesoro

Kilka słów o autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości miody naturalne, które świetnie nadają się do wielu zastosowań. Nasze miody pochodzą z polskich pasiek zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, która słynie z czystości powietrza. Dzięki temu - miód Vitesoro ma niesamowity smak.