Opublikowano Dodaj komentarz

Jak poznać prawdziwy miód?

Jak przechowywać miód lipowy

Zastanawiasz się jak poznać prawdziwy miód, aby uniknąć zakupu sztucznego produktu, który nie posiada unikatowych właściwości zdrowotnych, tak jak jego naturalny odpowiednik? Dziś zdradzimy Ci kilka sposobów, które pomogą odróżnić prawdziwy miód od sztucznego.

Pierwsze wskazówki dotyczące tego jak poznać prawdziwy miód otrzymujemy jeszcze przed otworzeniem słoika. Miód naturalny ulega procesowi krystalizacji, który polega na trwającym od kilku tygodni do kilku miesięcy przejściu ze stanu ciekłego (patoki), w stan stały (krupiec).

Dlatego jeśli przechylimy słoik na bok, a miód wewnątrz będzie się swobodnie przelewał to może być pierwsza oznaka, że mamy do czynienia z miodem sztucznym. Od tej reguły istnieją pewne wyjątki. Miód wewnątrz słoika może być celowo podgrzany przed wprowadzeniem go do sprzedaży (w takim przypadku okres od wprowadzenia do sprzedaży, aż do momentu, w którym trafił w Wasze ręce nie może być dłuższy niż kilka tygodni), albo mamy do czynienia ze świeżym miodem, który trafił w nasze ręce niemal wprost z ula.

Po otworzeniu słoika otrzymujemy kolejne sygnały świadczące o tym, że miód jest naturalny, czy też sztuczny. Po pierwsze zapach. W przypadku sztucznego miodu na zapach w głównej mierze składają się słodycz i związki chemicznie. Miód naturalny pachnie ulem, pyłkami, roślinami, naturą. Po drugie wygląd. W przypadku miodu naturalnego zaraz po otworzeniu słoika powinniśmy zobaczyć charakterystyczną piankę, w której skład wchodzą pyłki, czy pieżga. Sztuczny miód jest idealnie czysty.

Jak poznać prawdziwy miód:

  • miód naturalny ma intensywny zapach,
  • prawdziwy miód przechodzi naturalny proces krystalizacji,
  • miód naturalny trudno rozpuszcza się w wodzie,
  • wyprodukowany przez pszczoły miód podczas przelewania go na talerzyk ścieka równomiernie tworząc przy tym specyficzny stożek,
  • prawdziwy miód po otwarciu słoika ma na górze charakterystyczną piankę, w której skład wchodzą m.in pyłki i pieżga.

W tym miejscu warto sobie również wspomnieć o domowych testach jakie możemy przeprowadzić, aby móc rozpoznać prawdziwy miód. Bierzemy szklankę wody, dodajemy do niej łyżeczkę miodu, jeśli miód trudno się rozpuszcza, a za łyżeczką podczas mieszania tworzy się smuga oznacza to, że nasz miód jest prawdziwy. Drugim prostym sprawdzianem na prawdziwość miodu jest przelanie go ze słoika na talerzyk, lub do innego naczynia. Miód powinien przelewać się równomiernie, a w naczyniu do którego go przelewamy powinien tworzyć się specyficznych stożek.

do jakiej temperatury można podgrzać miód? Łyżka miodu

Jaki miód kupić? Jak poznać prawdziwy miód?

Poznaliśmy już cechy, które pomogą nam odróżnić sztuczny od naturalnego, teraz musimy ustalić jaki miód kupić. W dzisiejszych czasach mamy możliwość próbowania i testowania wielu miodów, takich jak gryczany, akacjowy, lipowy, rzepakowy, czy wiele innych, jednak najważniejsze, aby miód którego chcemy używać był naturalny. Tylko miód wyprodukowany w naturalny sposób przez pszczoły posiada wartości prozdrowotne, dzięki któremu możemy m.in. wspierać odporność naszego organizmu, zabezpieczać go przed bakteriami, czy wirusami.

A to jaki gatunek miodu będzie dla nas najlepszy często zależy od naszego zmysłu smaku, czyli jaki miód nam najbardziej smakuje i tego z jakimi dolegliwościami chcemy sobie poradzić. Inne właściwości zdrowotne posiada miód wielokwiatowy, a inne miód spadziowy.

Gdzie kupić prawdziwy miód?

Wiemy już, jak poznać prawdziwy miód, wiemy, że najlepszy jest miód naturalny, teraz musimy ustalić gdzie kupić prawdziwy miód. Świetnym miejscem jest nasz sklep Vitesoro. Dlaczego? W naszym sklepie znajdziecie tylko prawdziwy miód pochodzący z pasiek położonych w najczystszych obszarach Polski takich jak Podkarpacie, Podlasie, czy Lubelszczyzna.

Wspaniałym pokarmem dla mózgu jest naturalny miód
fot. pixabay.com CC0 | PollyDot Produkowany przez pszczoły miód to idealny pokarm dla mózgu człowieka

 

Stawiamy na najwyższą jakość i indywidualne podejście do klienta. Dlatego w naszej ofercie coś dla siebie znajdą zarówno nowi klienci, którzy chcą spróbować różnych gatunków miodu. Mogą w tym celu zamówić u nas 6 gatunków miodu w małych słoiczkach, aby móc spróbować wszystkich i wybrać ten, który najbardziej im smakuje. Oczywiście mamy również duże słoiki, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów, którzy zdążyli już poznać nasze produkty. Dodatkowo mamy również rozwiązania na specjalne okazje, do których należą zestawy prezentowe. Kupisz u nas miód na Dzień Babci, Dzień Matki i wiele innych okazji.

Mamy nadzieję, że kiedy teraz ktoś z rodziny, lub znajomych zapyta Was gdzie kupić prawdziwy miód, to będziecie wiedzieć, że najlepsze miody naturalne znajdziecie w sklepie Vitesoro.

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości polskie miody naturalne pochodzące z pasiek zlokalizowanych na wschodzie kraju m.in na Lubelszczyźnie słynącej z pięknych łąk i czystego powietrza.

ZAMÓW MIÓD NATURALNY

Vitesoro

Kilka słów o autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości miody naturalne, które świetnie nadają się do wielu zastosowań. Nasze miody pochodzą z polskich pasiek zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, która słynie z czystości powietrza. Dzięki temu - miód Vitesoro ma niesamowity smak.