Opublikowano Dodaj komentarz

Jak przechowywać miód lipowy?

jak przechowywać miód lipowy miód - maseczka z miodu

Zastanawiacie się jak przechowywać miód lipowy? Jakie miejsce i warunki będą najlepsze do tego, aby miód lipowy przez długi czas zachował swoje unikatowe właściwości i pozwolił Wam cieszyć się jego niepowtarzalnym smakiem?

Miód lipowy powinno się przechowywać w szklanych dobrze zamkniętych pojemnikach. Zalecane jest przechowywanie miodu w słoikach, w których został on kupiony. Miód lipowy, podobnie jak inne gatunki miodu nie lubi wysokich temperatur, dlatego szukając odpowiedniego miejsca na ustawienie słoików z miodem musimy pamiętać, aby nie były one narażony na działanie promieni słonecznych i urządzeń takich jak piekarnik, czy kaloryfer, które mogą spowodować znaczne podniesienie temperatury wewnątrz słoika. Miód lipowy powinien być przechowywany w temperaturze od 10 do 15 stopni °C.

jak przechowywać miód lipowy
fot. pixabay.com CC0 | Free-Photos

Jak przechowywać miód lipowy:

  • przechowuj miód w szklanych słoikach,
  • znajdź suche i zaciemnione miejsce,
  • unikaj wysokich temperatur.

Miód w słoikach powinniśmy przechowywać w zaciemnionym miejscu. Dobrym pomysłem będzie ustawienie słoików w szafce obok produktów z długim terminem ważności, lub w spiżarni. Równie dobrym rozwiązaniem może okazać się przechowywanie miodu w piwnicy, czy lodówce. Niska temperatura spowalnia procesy zachodzące w miodzie i wydłuża jego datę przydatności do spożycia. Przechowując miód lipowy musimy również pamiętać, aby nie narażać go na dostanie się do wewnątrz „ciał obcych”, które mogę negatywnie wpłynąć na miód.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik „Jak przechowywać miód lipowy” okazał się dla Was pomocny i teraz bez trudu znajdziecie odpowiednie miejsce do przechowywania miodu lipowego Vitesoro.

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości polskie miody naturalne pochodzące z pasiek zlokalizowanych na wschodzie kraju m.in na Lubelszczyźnie słynącej z pięknych łąk i czystego powietrza.

ZAMÓW MIÓD NATURALNY

zobacz również:

Vitesoro

Kilka słów o autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów miód Vitesoro

Oferujemy wysokiej jakości miody naturalne, które świetnie nadają się do wielu zastosowań. Nasze miody pochodzą z polskich pasiek zlokalizowanych na Lubelszczyźnie, która słynie z czystości powietrza. Dzięki temu - miód Vitesoro ma niesamowity smak.